KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsningar 14445177
nr 1444 5177
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 72-75/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 januari 2022
kl 19:40:31
24/1 19:35:32
Max Papart
nr 1444 5177
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
måndag 24 januari 2022 |
| 24/1 19:35:32 | 1 | Vinnande bud |